MLS: Joveljić rezervista, Sijetlu derbi Zapada

Dejan Joveljić
Guliver Image / ZUMAp124 20210828_zaa_p124_023

U noći između nedelje i ponedeljka po srednjoevropskom vremenu odigrane su dve utakmice MLS šampoinata – Ostin je na domaćem terenu bio bolji od Los Anđeles Galaksija, dok je Sijetl kao gost savladao Sporting iz Kanzas Sitija.

MLS:

Ostin je u Teksasu rezultatom 2:0 (0:0) bio bolji od Los Anđeles Galaksija, a strelci za domaće bili su Senegalac Musa Đite u 64. i Orin Mekinzi Gejns u 79. minutu.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde Dejan Joveljić ušao je u igru u poraženoj ekipi u 80. minutu.

Bio je ovo drugi poraz u nizu za Galaksi, koji sada ima 38 bodova i nalazi se na petoj poziciji Zapadne konferencije, dok je Ostin konačno pobedio, ali je i dalje „fenjeraš“ na Zapadu.

Sijetl Saundersi su kao gosti rezultatom 2:1 (1:0) savladali Sporting iz Kanzas Sitija u derbiju Zapada, a u vođstvo su došli u 31. minutu preko Roldana. Buin je u 55. minutu duplirao vođstvo, a Rasel u 60. postavio konačnih 2:1 za goste.

Sijetl je prvi na tabeli Zapada sa 48 bodova, dva više od Sporitnga, a u sledećem meču ekipa iz države Vašington igraće protiv San Hozea u gostima, dok će Sporting gostovati Dalasu.