MLS: Katastrofa Intera, ne može se zaustaviti „Revolucija“

Nju Ingland Revolušn
REUTERS / Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

U noći između srede i četvrtka na programu je bilo deset mečeva prvenstva SAD u fudbalu, a najubedljiviji su bili fudbaleri Nju Ingland Revolušna, koji su na Floridi Interu iz Majamija naneli veoma ubedvljiv poraz.

Slavio je klub iz okoline Bostona rezultatom 5:0 (4:0), a strelci za tim koji vodi nekadašnji selektor reprezentacije SAD Brusa Arena, bili su Traustason dvaput, Buksa dvaput i Banberi.

MLS:

„Revolucija“ je i dalje prva na tabeli Istočne konferencije sa 30 bodova, sedam više od drugoplasirane Filadelfije.

U noći između srede i četvrtka igrala su i oba tima iz Los Anđelesa – Galaksi je gostovao Ril Solt Lejku i remizirao 2:2. Vodio je domaćin iz Jute golovima Rasnaka i Čenga u 9. i 26. minut, ali je „Galaksija“ izjednačila preko Vaskesa i Ravelosona.

LAFC je gostovao Timbersima u Portlandu, ali je domaćin iz Oregona bio bolji 2:1 Valerija i More, koji je doneo bodove vomaćinu u 90+3. minutu. Strelac za LAFC bio je golgeter Karlos Vela, kojem je ovo bio treći gol u sezoni.