MLS: Los Anđeles pobeđuje i bez Bejla i Kjelinija

Los Angeles FC forward Latif Blessing (7) plays for the ball against New York Red Bulls forward Patryk Klimala (9) MLS: New York Red Bulls at Los Angeles FC
Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports via Reuters

Fudbaleri Los Anđelesa pobedili su na svom stadionu ekipu Njujork Red Bulsa sa 2:0 u utakmici američke MLS lige.

Povezane vesti

Bio je to derbi dva tima, koji zauzimaju visoka mesta u svojim divizijama. Gosti iz „Velike jabuke“ imali su priliku da pobedom preuzmu prvu poziciju na Istoku, ali su zasluženo doživeli poraz.

Domaći tim je do pobede došao u drugom poluvremenu. Vodeći gol postigao je Kolumbijac Kristijan Arango u 67. minutu na asistenciju nekadašnjeg fudbalera Arsenala i Real Sosijedada Meksikanca Karlosa Vele. Konačan rezultat samo tri minuta kasnije postavio je Ekvadorac Dijego Palasios.

U Los Anđelesu čekaju velika pojačanja, Velšanina Gereta Bejla iz Real Madrida i Đorđa Kjelinija iz Juventusa, ali i bez njih trenutno imaju dobre rezultate.

Los Anđeles je prvi na tabeli Zapadne konferencije, dok je Njujork Red Buls ostao na deobi od drugog do trećeg mesta u Istočnoj konferenciji.