MLS: Mihailović i Kamara za prvu radost Montreala

Ostale lige - Fudbal 3. apr 20228:56 > 9:02 0 komentara
Michael Reaves/Getty Images

Ovog vikenda u elitnoj američkoj MLS ligi na programu su bili mečevi petog kola.

Povezane vesti

Na čelu Istočne konferencije trenutno je Filadelfija Junion, koja je na stadionu Subara park u Česteru bila bolja od Šarlota 2:0 golovima Argentinca Karanza u četvrtom i Mađara Danijela Gazdaga u 46. minutu.

U Zapadnoj konferenciji vodi Los Anđeles, takođe sa četiri pobede i jednim remijem u prvih pet kola. Fudbaleri ovog kluba uspeli su da zabeležen vredan trijumf u Orlandu na Floridi 4:2. Domaćem timu nije pomogao ni raspoloženi Alešandre Pato, 32-godišnji Brazilac svojevremeno jedan od najboljih fudbalera AC Milana.

Golove za Los Anđeles postigli su B. Rodrigez u 24, Muriljo u 38, Ilie u 51. i Opoko u 90+3. minutu, Pato u 36. i Mutinjo u 45. za Orlando.

Uspešan vikend imao je 23-godišnji Đorđe Mihailović, nekadašnji fudbaler Čikago Fajera. Američki reprezentativac srpskog porekla je sa dva postignuta gola bio jedan od najzaslužnijih za prvu pobedu Montreala u novoj sezoni. Njegov tim je u uzbudljivom meču punom golova slavio u gostima protiv Sinsinatija sa 4:3.

Mihailović je postigao prva dva gola za svoj timu u 17. i 41. minutu. Drugi na asistenciju 37-godišnjeg veterana Kei Kamare. Ovaj fudbaler iz Sijera Leone i sam je postigao gol u finišu prvog polvremena i ušao u istoriju – Montreal je čak deveti klub MLS lige u čijem je dresu postigao gol. Počeo je još 2006. kao fudbaler Kolumbus Krua i do danas je tresao mreže čak 26 različitih timova.  Ukupno je sa 131 golom jedan od najboljih strelaca u istoriji takmičenja.

Pobedu Montrealu doneo je Argentinac Hoakin Tores golom u 67. minutu.

Prvu pobedu u sezoni ostvario je i Vankuver na meču sa Sportingom iz Kanzas Sitija – 1:0. Jedini gol postigao je Kanađanin Rajan Raposo, a ceo meč za pobednički tim odigrao je Ranko Veselinović, nekadašnji fudbaler novosadske Vojvodine. Za goste iz Kanzasa u finišu meča zaigrao je crnogorski internacionalac Nikola Vujnović, doskorašnji fudbaler beogradskog Voždovca.

Bekamov Inter Majami doživeo je poraz pred svojim navijačima od Dinama iz Hjustona 1:3. Nije pomogao ni slavni Argentinac Gonzalo Iguain, strelac jedinog gola za domaći tim iz penala.

Rezultati petog kola: Čikago Fajer – Dalas 0:0, Sinsinnati – Montreal 3:4, Toronto – Njujork Siti 2:1, Kolumbus Kru – Nešvil 0:1, D.C. Junajted – Atlanta Junajted 0:1, Nju Ingland – Njujork RB 0:1, Orlando Siti – Los Anđeles 2:4, Filadelfija Junion – Šarlot 2:0, San Hoze Ertkvejks – Ostin 2:2, Minesota Junajted – Sijetl Sonders 1:0, Vankuver Vajtskaps – Sporting KS 1:0, Kolorado Rapids – Real Solt Lejk 1:1, Inter Majami – Hjuston Dinamo 1:3, Portland Timbers – LA Galaksi (večeras)