MLS: Mihailović vodio Montreal do pobede u kanadskom klasiku

Ostale lige - Fudbal 28. avg 202110:29 > 10:30 0 komentara
MLS CF Montreal's Djordje Mihailovic challenges Toronto FC's Auro Alvaro da Cruz Junior Đorđe
Graham Hughes/The Canadian Press via AP

U noći između petka i subote odigrana su tri meča američke profesionalne lige MLS, posebno uzbudljiv bio je kanadski obračun između Montreala i Kanade, u kome su domaći fudbaleri slavili rezultatom 3:1.

Montreal je opravdao ulogu favorita u kanadskom klasiku, ali mu je posao bio znatno olakšan. Gosti su već od petog minuta ostali sa igračem manje kad je crveni karton dobio vezni fudbaler Noble Okelo.

Domaći tim je poveo u 23. minutu kad je američki reprezentativac srpskog porekla Đorđe Mihailović odlično izveo slobodan udarac, golman gostiju je za trenutak odbranio, ali je odbijenu loptu Samjuel Piete ubacio u mrežu.

Toronto se nije predavao iako je 85 minuta imao igrača manje. Brzu kontru u 58. minutu započeo je i posle duplog pasa sa Soteldom završio 23-godišnji Nigerijac Ačara za 1:1.

Ipak, domaćin je bio dominatniji i bolju igru krunisao je novim vođstom deset minuta kasnije. Strelac efektnog pogotka bio je Argentinac Hoakin Tores.

Sve je bilo rešeno u 75. minutu kad se još jednom istakao Đorđe Mihailović. Bivši fudbaler Čikaga odlično je proigrao Romela Kjotoa, a fudbaler iz Hondurasa postavio konačan rezultat – 3:1.

Montreal je ovom pobedom nastavio borbu za plej-of u Istočnoj konkurenciji, dok je Toronto nastavio niz loših rezultata. Ovo je bila sedam uzastopna utakmica bez pobede za Toronto, koji je ostao prikovan za dno tabele.

Mnogo uzbuđenja blo je i u duelu između Kolumbus Krua i Sinsinatija. Poveo je domaćin, preokrenuo gost, da bi Španac Miguel Beri sa dva gola za samo dva minuta, u 81. i 82, doneo pobedu Kolumbusu – 3:2.

U meču između Orlanda i Intera iz Majamija nije bilo pobednika niti golova. Domaćin je bio favorit, a zašto nije pobedio, jedan od krivaca svakako je Tešo Akindele pošto nije iskoristio jedanesterac u prvom poluvremenu.

Na ovom meču igrale su neke velike zvezde svetskog fudbala. Za Orlando je u drugom poluvremenu zaigrao Portugalac Nani, dok je u statnoj postavi tima iz Majamija bio Argentinac Gonzalo Iguain.

Rezultati: Montreal – Toronto 3:1, Kolumbus Kru – Sinsinati 3:2, Orlando Siti – Inter Majami 0:0.