MLS: Montreal u četvrtfinalu, blistao Đorđe Mihailović

Guliver

U MLS ligi utakmicom u Montrealu nastavljen je plej-of, a kanadski tim je trijumfom protiv Orlando sitija – 2:0, ostvario plasman u četvrtfinale.

Slavilo se u Montrealu, domaćin je ostvario trijumf protiv Orlanda, koji se plasirao u četvrtfinale plej-ofa MLS lige, a tamo će ih čekati duel protiv boljeg iz meča Njujork siti – Inter Majami.

Junak trijumfa kanadskog tima bio je Đorđe Mihailović, momak srpskih korena. On je najpre u 68. minutu sjajno asistirao Koneu, koji je doveo Montreal u vođstvo, a potom je u 90+9. minutu iskoristio jedanaesterac i postavio konačan rezultat.

Mihailović je inače karijeru započeo u Čikago Blastsu, gde je igrao i njegov otac Aleksandar, a potom je prešao u akademiju Čigako fajera. Od 2021. Godine je prvotimac Montreala, a sjajne igre u ovom timu preporučile su ga holandskom AZ Alkmaru, čiji će član postati 1. januara 2023. godine.