MLS: Nanijeva majstorija petom za bod Orlanda u Kanzasu

Ostale lige - Fudbal 24. apr 20218:23 > 8:54 0 komentara
Mark Brown/Getty Images

Fudbaleri Sportinga iz Kanzas Sitija i Orlando Sitija igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici drugog kola američke profesionalne MLS lige.

Meč je obeležio izjednačujući pogodak Portugalca Nanija u 78. minutu. Legendarni fudbaler Mančester Junajteda je izveo malu egzibiciju i nakon dodavanja Kristofera Milera loptu je u gol domaćeg tima prosledio – petom!

Pored toga što je pokazao da i u 34-godini uživa u fudbalu portugalski veteran, koji je tokom bogate karijere igrao i za lisabonski Sporting, Fenerbahče, Valensiju i Lacio, predstavio je i potpuno novi imidž.

Luisu Naniju je ovo već treća sezona u američkoj profesionalnoj ligi u dresu Orlanda. I u ovom klubu kao i u svim prethodnim na leđima nosi svoj srećan broj – 17 (rođen je 17. novembra 1986).

Pre te njegove majstorije domaći Sporting poveo je u poslednjem minutu prvog poluvremena. Strelac je na asistenciju Mađara Danijela Šaloija bio 18-godišnji Amerikanac italijanskog porekla Đanluka Buzio.

Orlandu je ovo drugi remi u drugoj utakmici u sezoni, dok ekipa u kojoj se svojevremeno proslavio Predrag Radosavljević Preki nakon dva kola ima četiri boda – pobedu i remi.