MLS: Nju Ingland hara, golovi Medunjanina i Iguaina

Ostale lige - Fudbal 12. sep 20219:24 > 9:25 0 komentara
Haris Medunjanin
Photo by Mike Ehrmann/Getty Images

Ekipa Sporting Kanzas Sitija savladala je Čikago fajr sa 2:0 u utakmici MLS i tako je izbila na drugo mesto na tabeli zapadne konferencije.

Kanzas ima 43 boda, dva manje i meč više od Sijetls Saundersa. U trijumfu nad Fajrom, strelci su bili Hose Mauri, nekadašnji fudbaler Milana, i Džoni Rasel, koji je svojevremeno igrao za Derbi kaunti.

Lider Istoka je tim Nju Ingland revolušn, koji je pobedio Njujork Siti sa 2:1. Poveli su gosti golom 21-godišnjeg Santijaga Rodrigeza u 11. minutu, ali je samo deset minuta kasnije izjednačio Emanuel Boateng, da bi Bjukenen u 65. minutu postavio konačni rezultat.

Prethodno je Njujork ostao sa desetoricom, posle drugog žutog kartona Moralesu u 53. minutu.

Revolušn ima 55 bodova, čak četrnaest više od drugoplasiranog Nešvila, koji je kao gost savladao Montreal sa 1:0 golom Vokera Cimermana.

U pobedi Sinsinatija nad Torontom 2:0 strelac je bio veteran iz BiH Haris Medunjanin (36) – on je postigao drugi gol, bio je to njegov prvi pogodak od 18. jula.

Za Inter Majami, koji je trenutno tek deveti na istoku, jedini gol u trijumfu nad Kolumbusom dao je Gonzalo Iguain.

Ostali rezultati: Njujork Red buls – Di-Si Junajted 1:1 (Jirvud 5 – Kamara 44 pen), Dalas – San Hoze 1:1 (Pepi 50 – Osvaldo 6 pen), Hjuston – Ostin 3:0 (Dorsi 1, Piko 24, 64)