MLS: Novi porazi Galaksija i Čikaga

Dejan Joveljić
GEPA pictures/Christian Walgram

U noći između srede i četvrtka po našem vremenu odigrano je 11 utakmica američkog fudbalskog prvenstva (MLS).

Ne baš uspešno veče za srpske fudbalere na severnoameričkom kontinentu.

Los Anđeles Galaksi čiji napad je predvodio Dejan Joveljić izgubio je od Sporting Kanzas Sitija rezultatom 2:0. Strelac oba gola za domaću ekipu je bio Džoni Rasel. Pogađao je Škot u 40. i 82. minutu i tako svoj tim doveo do pozicije lidera na tabeli Zapadne konferencije, ali treba napomenuti da Sijetl koji ima isto 58 bodova, ima utakmica manje odigranu.

Svakako plej-of je obezbeđen, što se ne može reći i za ekipu Galaksija. Tim iz „grada anđela“ se sada sa 46 bodova nalazi na šestoj poziciji, od mogućih sedam, koliko vodi u plej-of, a kako je mala razlika u bodovima između ekipa, sledi velika borba u naredna dva kola između klubova.

Njujork Siti je na svom terenu savladao Čikago minimalnim rezultatom. Čovek odluke bio je Kasteljanos u 51. minutu sa bele tačke. U 77. minutu u igru je ušao srpski fudbaler Luka Stojanović umesto Gastona Himenesa, ali ni to nije pomoglo Fajeru da preokrene rezultat. Čikago je izgubio i teoretske šanse za plasmanom u plej-of.