RSL imao nula šuteva na gol za 120 min, pa prošao na penale

Nikolas Lodeiro
Stephen Brashear-USA TODAY Sports via Guliver

U noći između utorka i srede igrala su se poslednja dva meča osmine finala plej-ofa fudbalskog prvenstva SAD – među najboljih osam ekipa MLS plasirali su se Nešvil SC i Ril Stolt Lejk.

Nešvil je na domaćem terenu posle preokreta rezultatom 3:1 (1:1) pobedio Orlando Siti, pa će u polufinalu za protivnika imati ekipu Filadelfija Juniona, koja je u dramatičnom meču dan ranije eliminisala Njujork Red Bul.

MLS:

Poveo je Orlando u 14. minutu – precizan je bio Dajk posle asistencije Pereire. U 21. minutu poravnava domaćin, a gol je postigao nemački Hani Muhtar. Isti igrač donosi prednost Nešvilu u 74. minutu, a konačnih 3:1 postvlja Kadis u 90+4. minutu.

Velika drama viđena je u Sijetlu gde je Ril Solt Lejk posle penala bio bolji od Saudersa, a nakon 120 minuta nije bilo golova na „Lumen fildu“. O tome kako se utakmica kretala najbolje govori podatak da je Sijetl za 120 minuta fudbala uputio 21 udarac ka golu rivala, a ekipa iz Jute nijedan jedini.

Penali su bili izuzetno dramatični, a u prvih pet serija svih 10 izvođača je bilo precizno. Međutim, tada je Rou promašio penal, a pobedu gostima doneo je Glad.