MLS: Saša Klještan u 92. iz penala obradovao i Joveljića

Oct 16, 2021; Carson, California, USA; LA Galaxy midfielder Sacha Kljestan (16) celebrates after scoring the game winning goal off a penalty kick during the second half against the Portland Timbers
Kelvin Kuo-USA TODAY Sports

U noći između subote i nedelje odigrano je devet utakmica elitne američke profesionalne fudbalske lige MLS. Vodeći tim Istočne konferencije Nju Ingland igrao je samo nerešeno 2:2 na svom stadionu u Foksborou protiv ekipe Čikago Fajera.

Gosti iz Čikaga dva puta su stizali prednost domaćina. Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Strelci su bili Kaptum u 47. i Bou u 76. minutu za Nju Ingland, Medran u 49. i Aliseda u 88. minutu za goste.

Prvi strelac Čikaga srpski internacionalac Luka Stojanović ostao je na klupi za rezervne igrače.

Jedan od derbija igran je u Los Anđelesu gde je Galaksi pobedio Portland Timbers sa 2:1.

I na ovom meču su golovi padali samo u drugih 45 minuta. Poveo je domaći tim 13-tim pogotkom u sezoni proslavljenog Meksikanca Čičarita (bivši fudbaler Mančester Junajteda, Real Madrida, Vest Hema, Leverkuzena…), izjednačio je Argentinac Blanko, a pobedu Galaksiju doneo je nekadašnji američki reprezentativac srpskog porekla Saša Klještan. Ovaj 36-godišnji veteran ušao je u igru u drugom poluvremenu i gol iz jedanesterca postigao u bukvalno poslednjim trenucima meča.

Mladi reprezentativac Srbije Dejan Joveljić zaigrao je za Galaksi od 83. minuta.

Bekamov Inter Majami nastavlja da tone. Ovog vikenda ubedljivo je poražen u gostima protiv Kolumbus Krua – 0:4.

Svi rezultati mečeva igranih u noći između subote i nedelje:

Kolumbus Kru – Inter Majami 4:0, Nju Ingland Revolušn – Čikago Fajer 2:2, Sinsinati – Orlando Siti 0:1, DiSi Junajted – Nešvil 0:0, Toronto – Atlanta Junajted 0:2, Hjuston Dinamo – Sijetl Sonders 2:1, Ostin – Minesota 0:1, Real Solt Lejk – Kolorado rapids 3:1, LAS Galaksi – Portland Timbers 2:1.

Večeras je programu njujorški derbi između Red Bulsa i Sitija.

Tabele – Zapadna konferencija: Sijetl Sonders 57, Sporting Kanzas Siti 52, Kolorado rapids 51, Portland Timbers 46…

Istočna konferencija: Nju Ingland 66, Nešvil 48, Filadelfija 46, Orlando Siti 45, Atlanta Junajted 42…