MLS: Sijetl ubedljiv, bez pobednika u derbiju Los Anđelesa

Fudbal ostalo 4. okt. 20218:35 > 8:40
Photo by Abbie Parr/Getty Images

Sijetl Saundersi ostvarili su treću uzastopnu pobedu u MLS, pošto su kao domaćini savladali Kolorado Rapidse 3:0.

Lideri Zapadne konferencije ubedljivo su slavili protiv trećeplasiranog tima na tabeli.

Poveo je Sijetl već u drugom minutu, kada je gol postigao Roldan. Medranda je u 22. povećao na 2:0. Velikih 3:0 domaći su imali već na poluvremenu, pošto se u sudijskoj nadoknadi prvog dela utakmice u strelce upisao Paulo.

Početkom drugog poluvremena Saundersi su postigli još jedan pogodak, ponovo je precizan bio Medranda, ali je on poništen posle konsultacije VAR zbog prethodnog prekršaja.

Situacija je bila dodatno otežana za Kolorado od 61. minuta, kada je crveni karton dobio Esteves.

Sijetl je prvi na tabeli Zapada sa 54 boda iz 27 utakmica. Kolorado je na trećem mestu sa 48.

Derbi Los Anđelesa završen je bez pobednika 1:1.

Poveo je LAFC golom Fola u 11. minutu utakmice, ali je Galaksi izjednačio već u 19. preko Grandsira.

Galaksi je imao znatno više vremena loptu u posedu, ali je LAFC dominirao u šutevima ka golu rivala (7-1 u okvir). Na kraju je derbi, ipak, završen podelom bodova.

Galaksi je šesti na tabeli sa 39 osvojenih bodova iz 28 mečeva, dok je LAFC na devetom mestu sa 34 boda.

Ostali rezultati: Njujork Siti – Nešvil 0:0, Filadelfija Union – Kolumbus Kru 3:0, Sporting Kanzas Siti – Hjuston Dinamo 4:2, Toronto – Čikago 3:1, Portland Timbers – Inter Majami 1:0.