MLS: Šokantan poraz Bekamovog Intera u Majamiju

Fudbal ostalo 18. sep 20218:23 > 15:07
Inter Miami head coach Phil Neville Inter Majami Fil Nevil
AP Photo/Rebecca Blackwell

Fudbaleri Intera doživeli su ubedljiv poraz kao domaćini u Majamiju 0:4 protiv Njujork RB u meču 24. kola američke MLS lige.

Poljak Patrik Klimala doveo je u 18. minutu goste iz Njujorka u vođstvo, a onda su Omir Fernandes u 32. i Brazilac Fabio sa dva gola u drugom poluvremenu u 65. i 89. minutu dotukli domaći tim na stadionu u Fort Londerdejlu.

Jedan od razloga teškog poraza treba tražiti u činjenici da je domaći tim od 38. minuta igrao sa deset igrača jer je drugi žuti odnosno crveni karton dobio Argentinac Nikolas Figal.

Najveće ime u domaćem timu Argentinac Gonzalo Iguain zamenjen je u 77. minutu.

Ovo je posle šest vezanih utakmica prvi poraz za ekipu čiji je suvlasnik legendarni engleski fudbaler Dejvid Bekam, a koju s klupe predvodi njegov nekadašnji saigrač iz Mančester Junajteda i reprezentacije Engleske Fil Nevil (na slici).

Inter je ostao na osmom mestu na tabeli Istočne konferencije dok je Njujork RB na poziciji 11.