MLS: Ubedljivi Dalas i het-trik Fereire, prva radost Šarlota

Ostale lige - Fudbal 20. mar 20228:39 > 8:53 0 komentara
Jesús Ferreira FC Dallas forward Jesús Ferreira (10) is seen during an MLS soccer match against Toronto FC, Saturday, Feb. 26, 2022, in Frisco, Texas. The game ended 1-1. MLS
AP Photo/Brandon Wade via Guliver

U noći između subote i nedelje odigrano je pet utakmica četvrtog kola američke MLS lige. Pobede su osvarili Šarlot, Minesota Junajted, Dalas i Real iz Solt Lejk.

Povezane vesti

Najubedljiviji je bio tim Dalasa, ispratio je goste iz Portlanda sa četiri gola u mreži, a istakao se Hesus Fereira (na slici). Ovaj 21-godišnji momak postigao je prvi het-trik u karijeri i kod četvrtog gola upisao je asistenciju za Pola Ariolu.

Dalas je ovom pobedom došao do četvrtog mesta u Zapadnoj konferenciji. Prvi je tim iz Solt Lejka, koji je na svom terenu savladao Nešvil sa 2:1. Pobedu je osigurao pojačanje iz Finiksa Tate Šmit u 54. minutu.

Druga na tabeli je Minesota Junajted. Gol vredan tri boda protiv „Zemljotresa“ iz San Hosea postigao je Paragvajac Luis Amarilja u 32. minutu – 1:0.

Veliko slavlje u Šarlotu nakon istoriske prve pobede u istoriji MLS lige. Debitant je na svom terenu savladao velikog favorita Nju Ingland sa 3:1 i oduševio 30.000 navijača. Istakao se bivši fudbaler grčkog PAOK-a Poljak Karol Šviderski sa dva gola, a jedan je postigao Bendžamin Bender.

U jedinom remiju (Hjuston Dinamo – Kolorado Rapids – 1:1) veliki bod domaćem timu doneo je Kanađanin Tajler Pašer u 90. minutu!

Rezultati: Šarlot – Nju Ingland 3:1, Minesota Junajted – San Hoze Ertkvejks 1:0, Hjuston Dinamo – Kolorado Rapids 1:1, Dalas – Portland Timbers 4:1, Real Solt Lejk – Nešvil 2:1.