MLS: „Zemljotres“ u Galaksiji, Joveljić ostao bez bodova

Fudbal ostalo 21. avg. 20218:57 > 8:59
LA Galaxy forward Dejan Joveljic 99 kicks the ball against San Jose Earthquakes defender Tanner Beason Galaksi MLS
Guliverimage/Ringo Chiu

Fudbaleri San Hosea Ertkvejksa (zemljotresi) priredili su iznenađenje u američkoj MLS ligi i kao gosti pobedili Los Anđeles Galaksi sa 2:1.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Vodeći pogodak za ekipu nekadašnjeg argentinskog reprezentativca Matijasa Almejdu postigao je u 52. minutu Džeremi Ebobize.

Za Galaksi je izjednačio 34-godišnji Španac Viktor Vaskez direktno iz kornera u 65. minutu, da bi pobedu gostima doneo Meksikanac Havijer Eduardo Lopez „Čofis“ gotovo iz „mrtvog ugla“ pošto je na putu do gola lopta zakačila Finca Nikolasa Hamalainena i završila u mreži.

Ceo meč za Los Anđeles Galaksi odigrao je mladi reprezentativac Srbije Dejan Joveljić.

Galaksi je trenutno treći u Zapadnoj konferenciji sa 35 bodova, četiri manje od vodećeg Sijetla, dok je San Hoze Ertvejks sedmi sa 26 bodova.