Monterej vlada Severnom i Srednjom Amerikom

Fudbal ostalo 29. okt 20219:30 > 9:30
REUTERS/Jorge Mendoza

Meksički Monterej osvojio je CONCACAF Ligu šampionu. U odlučujućem meču savladali su najuspešniji tim ovog takmičenja Ameriku iz Meksiko Sitija rezultatom 1:0.

Sjajno je Monterej otvorio meč. Već u trećem minutu Rodrigez je propustio izglednu priliku. Samo šest minuta kasnije Monterej je poveo. Funes je sjajno reagovao u šesnaestercu za prednost Montereja od 1:0.

Nastavili su igrači Montereja da dominiraju i u nastavku meča. Nisu viđene izglednije prilike do kraja poluvremena. U nastavku je Monterej mogao da duplira prednost. Meza u 72. i Jansen u 82. minutu su bili neprecizni iz izglednih pozicija.

Meč je produžen čak 15 minuta. U 11. minutu nadoknade Amerika je imala najbolju priliku kada je Vinas pogodio prečku. Tokom te akcije fudbaleri Amerike su tražili penal. Sudija je čak konsultovao VAR, ali je ipak odlučio da nema kaznenog udarca. Ubrzo je odsvirao kraj za ogromnu radost igrača Montereja.

Montereju je ovo peta titula prvaka Severne i Srednje Amerike. Amerika sa sedam pehara ostaje najtrofejniji klubu u regionu.