Mugoša ponovo trese mreže, Inčon se bori za plej-of

Ostale lige - Fudbal 15. maj 202118:01 > 18:03 0 komentara
FSCG

Stefan Mugoša je prošao kroz težak period. Zbog problema sa koronavirusom i povredom, propustio je 11 utakmica u šampionatu Južne Koreje, ali se vratio u velikom stilu.

U minuloj rundi, protiv Pohanga, odgrao je sve do 80. minuta, a Inčon je odigrao nerešeno 1:1. Samo četiri dana kasnije, Mugoša je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a Inčon je pobedio Gvangžau sa 2:1.

Gosti su dobili prvo poluvreme sa 1:0, a Inčon napravio preokret u nastavku meč. Mugoša se upisao u listu strelaca 49. minutu kada je doneo izjednačenje, sjajnim udarcem glavom sa desetak metara.

Mugoša je u prethodne tri sezone postigao 45 golova za Inčon i jedan je od najboljih igrača K lige. Ono što može da raduje, navijače Inčona i Stefana Mugošu je činjenica da se za razliku od prethodne tri sezone, kada se Inčon borio za opstanak, sada nalazi u zoni za mesto u mini ligi za prvaka.