Muke za Njujork siti u Gvatemali, ipak u polufinalu LŠ

David Butler II-USA TODAY Sports

Komunikaciones, tim iz Gvatemale, umalo nije napravio veliko iznenađenje u četvrtfinalu KONKAKAF Lige šampione.

U drugom meču savladali su favorizovani Njujork siti 4:2 i samo zahvaljujući pravilu gola u gostima nisu prošli među četiri najbolja tima. Prvi meč Siti je dobio 3:1.

povezane vesti

Ništa nije nagoveštavalo dramu. Njujork je poveo u 31. minutu preko Kasteljanosa, a domaći su izjednačili preko Leskana u poslednjem minutu prvog dela.

Kada je Manjo pogodio u 53. minutu za 2:1 Sitija, činilo se da su sve dileme rešene. Međutim, onda kreće sjajna serija domaćih. Samajoa je izjednačio na 2:2 u 69, a Garsija u 72. minutu prvi put dovodi domaćine u vođstvo.

U 89. minutu Kontreras postiže gol za 4:2 i uvodi meč u neizvesnu završnicu. Ipak Njujork je sačuvao mrežu i prošao u polufinale.

Za mesto u finalu tim iz Velike jabuke igraće sa boljim iz duela Leon – Sijetl. Prvi meč Sijetl je dobio rezultatom 3:0.