MX: Kapiten doneo pobedu Atlasu, remi u Sijudad Huaresu

ector Vivas/Getty Images

Fudbaleri Atlasa slavili su kao gosti u Puebli 1:0, dok su Huares i Pumas UNAM igrali nerešeno 1:1 u utakmicama 11. kola meksičke Klausure Lige MX.

Sva tri boda Atlasu doneo je kapiten Aldo Roča u 73. minutu na asisitenciju 20-godišnjeg Jana Toresa. Ovom pobedom ekipa iz Gvadalahare napredovala je do šeste pozicije na tabeli pretekavši upravo Pueblu koja je sa bodom manje sada sedma.

U Sijudad Huaresu oba gola postigli su Argentinci. Domaći tim je poveo pogotkom Arijela Garsije u 17. minutu, a bod gostima iz Sijudad Meksika doneo je njegov zemljak Huan Dineno kome je to već 14 gol ove sezone računajući i Aperturu i Klausuru.

Pumas UNAM i Huares nastavljaju borbu za opstanak. Imaju po devet bodova i zauzimaju 14. i 15. mesto na tabeli.