MX: Monterej lider, Atlas „ukrao“ bod Santosu u nadoknadi

Fudbal 7. feb. 202110:10
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Montereja preuzeli su lidersku poziciju u meksičkoj Klausuri pošto su u meču petog kola savladali UNAM 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Loba u 31. minutu igre. Ubrzo je situacija postala još teža za UNAM, pošto je u 37. minutu direktan crveni karton dobio Mozo. U nastavku je Monterej apsolutno dominirao, stvarao je šanse, ali promene rezultata nije bilo.

Monterej je prvi na tabeli sa 10 bodova iz četiri utakmice. UNAM je posle drugog poraza u sezoni na 10. mestu sa pet bodova.

Klub Amerika je minimalnim rezultatom savladao Pueblu. Pobedu ekipi sa stadiona ‘Asteka’ doneo je Martines, koji je bio precizan u 66. minutu. Puebla je u sudijskoj nadoknadi ostala sa igračem manje na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Perg.

Klub Amerika je drugi na tabeli sa 10 bodova iz pet utakmica. Puebla je na 12. mestu sa pet bodova.

Atlas i Santos Laguna su podelili bodove – meč u Gvadalahari je završen rezultatom 1:1. Santos je došao do prednosti već u 10. minutu, kada se u strelce upisao Kampos. Bod domaćima doneo je Erera u četvrtom minutu nadoknade.

Bio je to treći uzastopni remi Santosa, koji je četvrti na tabeli sa devet bodova. Atlas je na začelju tabele sa dva.