Novi šok za PAO i Jovanovića: poraz i od Asteras Tripolisa

Print screen/SK (Ivan Jovanović)

Fudbaleri Panatinaikosa poražni su u gostima od ekipe Asteras Tripolis u poslednjoj utakmici 20. kola grčke Super lige.

Grčka

Meč na stadionu „Teodoros Kolokotronis“ u Tripoliju završen je rezultatom 1:0.

Ekipa srpskog trenera Ivana Jovanovića, koja je dugo bila nepobediva i na čelu tabele, sad je doživela treći ligaški poraz u poslednje četiri utakmice.

Sve je po PAO krenulo loše u 33. minutu, neoprezni Dimitros Kourbelis dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton i gosti su morali da nastave meč sa igračem manje.

Domaći tim je iskoristio brojčanu prednost u 80. minutu. Gol je postigao Argentinac Hulijan Bartolo.

Mogli su gosti do kraja meča bar do izjednačenja, ali je golman Nikos Papadopulos odlično branio.

Panatinaikos je nakon ovog poraza izgubio vodeću poziciju, sad ima dva boda manje od AEK-a. Treće mesto dele Olimpijakos i PAOK, koji je u ponedeljak teže nego što se očekivalo savladao u Solunu ekipu Levadijakosa sa 3:2. Srpski reprezentativac Andrija Živković zaigrao je za domaći tim od 72. minuta. Na golu gostiju je stajao Stefan Stojanović.

U trećem meču igranom u ponedeljak Lamija je kao domaćin poražena od Jonikosa sa 2:0. U sastavu domaćeg tima bili su iskusni golman Bojan Šaranov i Lazar Romanić.