Olimpijakos overio 47. titulu pobedom u Solunu

Guliver

Tim iz Pireja je četiri kola pre kraja obezbedio titulu prvaka Grčke, i to pobedom na terenu jednog od najvećih rivala, protiv PAOK-a u Solunu – 2:1.

Olimpijakos je po 47. put šampion Grčke. Pirejci su slavili na jednom od najtežih gostovanja, u Solunu protiv PAOK-a posle preokreta – 2:1 (0:1).

Crveno-beli su četiri kola pre završetka plej-ofa na nedostižnih 16 bodova prednosti, ali će im slavlje ipak biti upriličeno tek 11. maja, kad će na stadionu “Karaiskakis” ugostiti Panatinaikos. Prethodno će još jednom putovati u Solun, rival će im biti Aris.

Činilo se da će PAOK na “Tumbi” odložiti slavlje Olimpijakosa, posebno posle prvog poluvremena, koje je završeno vođstvom domaćina, gol je postigao Tomas Murg, na asistenciju Čolaka u desetom minutu.

Ipak, u nastavku je Olimpijakos bio znatno bolji rival, izjednačio je tim iz Pireja golom Ronija Lopeza u 51, a preokret kompletirao kad je u 62. minutu pogodio Reabčjuk. Potencijalni srpski reprezentativac Andrija Živković u igru je ušao u 60. minutu, dok je Živko Živković ostao na klupi.

Olimpijakos je obezbedio i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, gde će krenuti od druge runde. Crveno-beli su ubedljivo najuspešniji grčki tim, iza njih je sa 20 titula nacionalnog prvaka ostao Panatinaikos, slede atinski AEK je 12 puta bio najbolji, dok su šampioni Grčke bili još samo Aris i PAOK, obe ekipe iz Soluna po tri puta.