Olimpijakos uz pomoć VAR do pobede na Volosu

VAR Volos Olimpijakos Olympiacos
Print screen/Sport Klub

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su kao gosti ekipu Volosa 2:1 u poslednjoj utakmici 24. Kola Superlige Grčke.

Šampion i vodeći tim Grčke poveo je već u četvrtom minutu. Kostas Fortunis je uspešno završio akciju M’Vile I Brume. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone.

Domaći tim je izjednačio samo šest minuta kasnije. Strelac je bio štoper Fausto Grilo. Argentinac je posle kornera bio najviši u skoku i udarcem glavom matirao golmana Olimpijakosa – 1:1.

Tako je bilo sve do 81. minuta kad je iskusni Francuz Jan M’Vila zatresao mrežu Volosa, ali je gol morao da potvrdi VAR.

Lazar Ranđelović je meč počeo sa klupe za rezervne igrače Olimpijakosa. U igru je ušao u 86. minutu umesto Brume.

Olimpijakos ubedljivo vodi na tabeli i nema sumnje da će sa prve pozicije startovati u dogiravanju za prvaka. Crveno-beli iz Pireja jure 46. titulu. Trenutno imaju 61 bod, slede Aris 47, PAOK 46, AEK 46, Panatinaikos 42, Asteras 41, Volos 30, itd.