Palmeiras odbranio titulu u Kopa Libertadores!

Ostale lige - Fudbal 28. nov 20210:02 > 0:16 0 komentara
REUTERS/Agustin Marcarian

Fudbaleri Palmeirasa posle produžetka pobedili su Flamengo u Montevideu u finalu Kopa Libertadores 2:1 i tako odbranili titulu klupskog šampiona Južne Amerike.

Ekipa iz Sao Paula je po treći put u istoriji osvojila kontinentalni trofej, a najbolja je bila još 1999. Flamengo je treći put bio učesnik odlučujućeg meča, a posle trijumfa 1981. i 2019. doživeo je i prvi neuspeh.

Palmeiras je poveo u 5. minutu golom Rafaela Veiga, petim u Koša Libertadores ove sezone, i sve do sredine drugog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Igrao se 72. minut kada je Gabrijel Barbosa matirao Vevertona i doneo produžetak svom timu. Napadaču tima iz Rio de Žaneira to je bio 11. pogodak u 13 utakmica kontinentalnog takmičenja u 2021.

Čovek odluke bio je rezervista Dejverson koji je u 95. minutu postigao prvi gol u sezoni, verovatno i najvažniji u karijeri.