PAOK drugi u Grčkoj: Živković bolji od Gaćinovića

Ostale lige - Fudbal 17. maj 202221:25 > 21:39 0 komentara
PAOKs Andrija Zivkovic in action during a Europa Conference League play-off round, 1st leg soccer match between PAOK FC and Rijeka FC. Thessaloniki Greece - ZUMAp191 0130614214st Copyright: xAugust 19, 2021, Thessaloniki, Greece: PAOK"!s Andrija Zivkovic in action during a Europa Conference League play-off roun
Giannis Papanikos via Guliver image

Fudbaleri PAOK-a pobedili su u Solunu ekipu Panatinaikosa sa 2:0 u poslednjoj utakmici šampionata Grčke.

Povezane vesti

Bio je to duel koji je odlučivao ko će sezonu završiti kao vicešampion, pošto je Olimpijakos još ranije osigurao novu titulu prvaka Grčke.

Domaći tim je zaslužno pobedio ekipu srpskog trenera Ivana Jovanovića na stadionu Tumbas. Poveo je u 14. minutu pogotkom Austrijanca Stefana Švaba nakon prekida koji je izveo srpski reprezentativac Andrija Živković. Drugi gol postigao je engleski internacionalac Čuba Akpom u 21. minutu.

Za goste iz Atine do 62. minuta igrao je Živkovićev saigrač iz reprezentacije, Mijat Gaćinović.  Na klupi domaćeg tima bio je rezervni golman Živko Živković.

Ova dva tima će se ponovo sastati za četiri dana, ali u Atini u finalu Kupa Grčke.

U utorak su odigrana i preostala dva meča plej-ofa. Šampion Olimpijakos je kao gost pobedio posle preokreta ekipu AEK-a sa 3:2 uz het-trik Marokanca El-Arabija, dok je Aris takođe kao gost bio bolji od ekipu PAS Janjine sa 3:0.

Olimpijakos će sledeće sezone predstavljati Grčku u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok će PAOK, Aris i Panatinaikos ići u kvalifikacije za Ligu konferencije.