Platini tuguje, Jovan Marković junak dana u Rumuniji

fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Ekipa Akademike pobedila je Politehniku nakon preokreta sa 2:1, dok su Gaz Metan i Astra igrali nerešeno 0:0 u prvim utakmicama 29. kola rumunske Lige I.

Dok u Medijašu u duelu između domaćeg Gaz Metana i Astre nije bilo golova, u Klinčeniju je viđen preokret koji je doneo veliko slavlje domaćem timu.

Akademika je bila favorit protiv poslednjeplasirane Politehnike, ali je fenjeraš poveo pogotkom Luisa Karlosa Platinija, 34-godišnjeg fudbalera sa Zelenortskih ostrva – 0:1.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, da bi u nastavku meča domaći tim pojačao napade ka golu Politehnike. Andrei Kordea je u 55. minutu izjednačio na 1:1. Rezultat se više nije menjao, prolazilo je vreme i onda je trener domaćeg tima u 80. minutu ubacio u igru Jovana Markovića, 20-godišnjeg momka rođenog u Beogradu, čiji je otac Srbin, majka Rumunka. Pokazao se to kao pravi potez, jer je mladi Marković u 88. minutu postigao gol za velika tri boda – 2:1!

Akademika je sa ovom pobedom peta na tabeli sa 41 bodom, dok je Politehnika ostala na poslednjem mestu sa 19.