Počeo Libertadores: Boka pala u Kaliju, Flamengo siguran

Gaston Avila
AP Photo/Fernando Vergara via Guliver

U najkvalitetnijem klupskom takmičenju južnoameričkog fudbala u noći između utorka i srede po srednjoevropskom vremenu igrale su se prve utakmice prvog kola grupne faze – kolumbijski Deportivo Kali kod kuće je rezultatom 2:0 savladao velikana iz Buenso Airesa – Boku Juniors.

Na startu nove sezone, u kojoj titulu kontinentalnog prvaka brani brazilski Palmeiras, slavio je drugi brazilski velikan – Flamengo je u Limi savladao Sporting Kristal rezultatom 2:0 (1:0).

Kopa Libertadores:

Strelci za tim iz Rio de Žaneira bili su Enrike u 22. i Mateuzinjo u 87. minutu.

Flamengo nastavlja da lako izlazi na kraj sa timovima iz Perua u ovom takmičenju – nikada nije izgubio od predstavnika ove zemlje, a na gostovanjima u Peruu nikada nije primio nijedan gol. Flamengo na ovoj grupi igraju još i Universidad Katolika i Taljeres Kordoba.

Kolumbijski Deportivo je na domaćem stadionu u Kaliju rezltatom 2:0 (0:0) savladao Boku Juniors. Strelci za pobednika bili su Burdiso (nekadašnji igrač Boke) u 70. i Vaskes u 80. minutu.

U ostalim mečevima koji su se igrali u noći između utorka i srede zabeleženi su sledeći rezultati:

Karakas – Atletiko Paranense 0:0;

Kolon Santa – Penjarol 2:1 (1:0);

Olimpija Asunsion – Sero Portenjo 0:0;

Olvejs Redi – Korintijans 2:0.