Od 0:2 do 3:2 u poslednjih 18 minuta: Sijetl u finalu MLS

Ostale lige - Fudbal 8. dec 20209:05 > 9:34 0 komentara
Getty Images/Abbie Parr

Fudbaleri Sijetl Saundersa plasirali su se u finale MLS pošto su posle velikog preokreta savladali Minesota Junajted 3:2.

Pobednički gol postigao je Svenson u trećem minutu sudijske nadoknade, te je tako doneo svojoj ekipi četvrto finale u poslednih pet godina.

Minesota je dugo imala prednost. U 29. minutu prvi gol na utakmici je postigao Rejnoso, da bi na 2:0 povećao Dibasi u 67.

Nije se predavao Sijetl, opsedao je gol rivala u drugom poluvremenu. U 75. minutu je na 2:1 smanjio Bruin, da bi se za izjednačenje pobrinuo Ruidias u 89.

Konačni rezultat postavio je Svenson u trećem mnutu sudijske nadoknade, pa će Saundersi braniti titulu.

Rival Sijetlu u borbi za titulu biće Kolumbus Kru. Finale je na programu 12. decembra.