Remi Barse i Juventusa u režiji Dembelea i Kina

Ron Jenkins/Getty Images

Barselona i Juventus odigrali su nerešeno 2:2 u prijateljskom duelu u okviru „Turneje šampiona“ u Sjedinjenim Američkim Državama.

Duel na Koton Boul stadionu u Dalasu obeležili su na jednoj strani Osman Dembele, a na drugoj Mojse Kin, koji su bili strelci oba pogotka.

povezane vesti

Prvo poluvreme je proteklo u ravnopravnoj igri, a golovi su pali u samoj završnici ovog dela igre. Barsa je do prednosti stigla u 34. minutu kada je Dembele pogodio na asistenciju Desta, reprezentativca Sjedinjenih Država.

Pet minuta kasnije Juve je uzvratio udarac. Kin je postigao gol posle dodavanja Kvadrada. Nije se još ni stišala radost pristalica torinskog kluba, a Barselona je ponovo vodila. Dembele je iskoristio pas Busketsa za novo vođstvo Katalonaca. Rezultatom 2:1 se otišlo na odmor.

Konačan skor postavljen je posle šest minuta drugog poluvremena. Lokateli je pronašao raspoloženog Kina, koji je izjednačio na 2:2.

Barselona je do kraja susreta dominirala, imala mnogo više izglednih prilika, ali skor na semaforu se nije menjao.

Ni u ovom duelu za Juventus nije igrao srpski reprezentativac Dušan Vlahović. Poslednji duel  u okviru turneje Juventus će odigrati protiv Reala 30. jula na Rouz Boul stadionu u Los Anđelesu uz direktan prenos na Sport klubu.