Remi Gvadalahare i Santosa, Tigres konačno pobedio

fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Gvadalahara i Santos Laguna podelili su bodove u 13. kolu meksičke Klausure. Duel na stadionu Akron završen je rezultatom 1:1.

Santos je poveo u 31. minutu, kada se u strelce upisao Hesus Oceho. Bio je to prvi gol 22-godišnjeg veznjaka ove sezone.

Gvadalahara je u nastavku igrala ofanzivnije, imala je više vremena u posedu i konstantno je napdala. U drugom delu utakmice domaći su ka golu rivala uputili 17 udaraca. Do izjednačnjea su došli u 75. minutu zahvaljujući gilu Hesusa Angula.

Santos Laguna zauzima četvrto mesto na tabeli sa 22 boda, 11 manje od lidera Krus Asula. Gvadalahara je na 15. poziciji sa 13 bodova.

Leon je sa 2:1 savladao Toluku na svom terenu i zabeležio treću uzastopnu pobedu.

Gosti su poveli u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena preko Majkla Estrade. Rezultat je poravnao Stiven Bereiro u 52. minutu. Konačni rezultat postavio je Anhel Mena u 73. minutu, pošto je pokupio loptu posle promašenog penala.

Leon je  na osmom mestu na tabeli sa 17 bodova. Toluka ima dva boda više na sedmoj poziciji.

Tigres je savladao Kveretaro minimalnim rezultatom. Jedini gol na meču postigao je Dijego Rejes u 89. minutu.

Tigres je meč završio sa igračem manje, pošto je u 90. minutu direktan crveni karton dobio Mesa.

Bila je to prva pobeda Tigresa još od 22. februara, posle koje je na 10. mestu na tabeli sa 15 bodova. Kveretaro je 12. u poretku sa 14.