Riveru poništen gol i penal, Palmeiras u finalu

Fudbal ostalo 13. jan. 202110:25 > 10:531 komentar
Marcelo Endelli/Getty Images

Revanš meč polufinala Kopa Libertadores između Palmeirasa i River Plejt završen je rezultatom 0:2, a brazilska ekipa je izborila plasman u finale. Golove su postigli Rohas u 29. i Rafael Bore u 44. minutu.

Uprkos porazu Palmeiras je prošao dalje zahvaljujući trijumfu u prvom meču koji je završen rezultatom 3:0.

Buran revanš su obeležile odluke sudije, koji je Riveru poništio gol i penal i tako direktno odlučio o njegovoj sudbini. Urugvajski sudija u 52. minutu poništio je drugi gol argentinskog tima posle veoma VAR pregleda sumnjive ofsajd situacije.

Gostujući tim se bunio i u 73. minutu kada je Robert Rohas dobio drugi žuti karton, da bi samo tri minuta kasnije dosudio penal za njih, ali je posle VAR pregleda odlučio da promeni odluku.

U nadoknadi vremena bila je još jedna sumnjiva situacija kada je River tražio penal, ali sudija je posle pregledanog snimka odlučio da nema osnova za to.