Rumunija: Slavio „Mali Ajaks“, Vitorul do boda u 91.

Ostale lige - Fudbal 5. mar 202121:39 > 21:39 0 komentara
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Minimalna pobeda Kindije u gostima protiv Sepse i remi između Vitorula i Akademike 1:1 u prvim utakmicama 26. kola Lige 1 Rumunije.

Ekipa Kindije iz Trgovišta, poznata i kao „Mali Ajaks“, uspela je kao gost da pobedi tim Sepse sa 1:0. Gol vredan tri boda postigao je Kristijan Negut u 53. minutu.

Izgledalo je da će isti rezultat biti i u meču između Vitorula i Akademike. Gosti su od 42. minuta vodili golom 21-godišnjeg Razvan Andronika sve do 91. minuta kad je domaći tim stigao do izjednačenja. Strelac je bio Hama Tsomou iz Konga.

Sepsi je uprkos porazu na četvrtom mestu sa 40 bodova. Akademika je nakon remija šesta sa 37, koliko ima i Botošani na petom mestu. Kindija je sedma sa 35, a Vitorul deseti sa 29 bodova.