Sagan Tosu iznenadio lidera – drugi poraz Kavasakija

Chung Sung-Jun/Getty Images

Lider Kavasaki doživeo je poraz u 35. kolu japanskog šampionata - Sagan Tosu je slavio na svom terenu sa ubedljivih 3:1.

Iako statistika pokazuje da su gosti imali više vremena loptu u posedu i da su stvorili više šansu, Sagan Tosu se na kraju radovao sigurnoj pobedi.

Već u trećem minutu je Ivasaki pogodio za prednost domačih. U 20. je Sakai povećao na 2:0. Već u 32. je Sagan Tosu vodio sa 3:0, pošto je siguran sa bele tačke bio Kojamacu. Počasni gol za prvoplasirani tim u prvenstvu postigao je Damiao u prvom minutu sudijske nadoknade.

Kavasaki je pretrpeo drugi poraz u prvenstvu, ali je sa 85 bodova i dalje na liderskoj poziciji. Sagan Tosu je ostvario prvu pobedu još od septembra i trenutno je na sedmom mestu sa 56 bodova.

Kašima je ostvarila treći uzastopni trijumf, pošto je savladala Uravu sa 1:0. Jedini gol postigao je Doi u 36. minutu. Kašima je četvrta u poretku sa 62 boda, Urava je na šestom mestu sa 59.

Vegalta Sendaj i Nagoja su podelili bodove 1:1, het-trikom Patrika Gamba Osaka je došla do pobede nad Oitom 3:2, Ominami je doneo slavlje Kašivi u meču sa Serezo Osakom 1:0, pobednika nije bilo u duelima Avispa Fukuoka – Jokohama (1:1) i Šonan – Hirošima (0:0).