Šampion Kluž razočarao, prvenac Karanovića

Kluž
Print screen SK

Dva identična remija 1:1 u poslednjim utakmicama 19. kola rumunske Lige 1 između Kluža i Astre, odnosno Hermanštada i Kindija.

Ekipa Kluža, trostruki uzastopni šampion Rumunije, propustila je priliku da zasedne na čelo tabele, pošto nije uspela na svom terenu da savlada autsajdera Astra Đurđu.

Gosti su poveli pogotkom Konstantina Budeskua u 21. minutu, da bi u nastavku fudbaleri Kluža napadali u talasima kako bi izjednačili. Mladi 20-godišnji golman Mihail Popa odlično je branio za Astru, ali su mu pomagali i nespretni domaći napadači. Sredinom drugog poluvremena neverovatnu priliku propustio je Valentin Kostače, koji je nešto ranije ušao u igru.

Deset minuta pre kraja hrvatski internacionalac Ljuban Crepulja propustio je priliku da iz odlične pozicije postigne drugi gol za Astru i definitvino šokira šampiona.

I kako to obično biva, samo minut kasnije izjednačio je Siprijan Deak posle smušene odbrane gostiju na čelu sa talentovanim čuvarom mreže Popom.

Prvi pogodak Gorana Karanovića

U drugoj utakmici Hermanštad i Kindija takođe su igrali nerešeno 1:1. Domaći tim je poveo u 18. minutu golom Beograđanina Gorana Karanovića, kome je to bio prvenac u dresu rumunske ekipe. Izjednačenje za „Mali Ajaks“ doneo je u petom minutu drugog poluvremena Tiberiju Kapuša.

Nekadašnja Steaua, sada FCSB, zadržala je prvo mesto na tabeli sa 42 boda, jednim više od Kluža. Kindija je šesta sa 28, Astra 12. sa 18, a Hermanštad stepenik niže sa bodom manje.