Šampion u poteri: Makabi TA pobedio sa igračem manje

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

U četvtak su odigrane poslednje tri utakmice 23. kola fudbalskog prvenstva Izraela, a šampion Makabi je kao gost savladao Hapoel iz Haife sa 2:0 iako je od 55. minuta imao igrača manje.

Golove su postigli Blekmen u 51. i Perec u 82. minutu. Šampion je tako nastavio poteru za vodećim Makabijem iz Haife. Sad ima 51 bod, dva boda manje.

Ašdod je opravdao ulogu favorita i na svom terenu savladao u ovom trenutku pretposlednji Hapoel Kfar Sabu rezultatom 2:0. Oba gola postigao je Dean David, u 17. i 44. minutu. Ašdod je treći na tabeli sa 38 bodova.

Beg iz opasne zone najavio je Bnei Sakhnin pobedom u gostima protiv Beitara 3:2. Vodio je do 59. minuta sa 3:2, a domaćin je do kraja meča samo ublažio poraz. Bnei Sakhnin sad ima 23 boda, jedan više od Hapoel Kfar Sabe.