Santos Laguna na koti 3, posrtanje UNAM Pumasa se nastavlja

Fudbal ostalo 1. mar. 202110:58 > 10:59
Mateus Dorija Masedo, Santos Laguna
Getty Images/Manuel Guadarrama

U noći između nedelje i ponedeljka odigrana su još tri meča 8. kola meksičke Klausure, a važnu pobedu zabeležila je Santos Laguna protiv Huaresa, rezultatom 3:2.

Klub iz Toreona poveo je u 3. minutu posle autogola Španca Garsije Tenje, a na 2:0 povisio je 18-godišnji Santijago Munjoz.

Meč je odlučen u 67. minutu, kad je brazilski defanzivac Dorija doneo tri gola prednosti svom timu.

Međutim, gosti se nisu predavali, pa su golovima Čileanca Luisa Pavesa u 76. i sjajnog Darija Leskana u 81. iz penala, vratili potpunu neizvesnost u meč.

Ipak, do kraja susreta na stadionu „Korona” više nije bilo golova.

Santos Laguna je u ovom trenutku na trećoj poziciji na tabeli MX lige sa 15 bodova, a posle remija u Montereju (1:1), istoimeni domaćin i ekipa Tihuane su za petama bivšim šampiona Meksika.

Monterej je poveo u 40. minutu meča na stadionu „BBVA Bankomer” zahvaljujući Maksimilijanu Mezi, koji je sjajno reagovao posle dodavanja Kolumbijca Aviljesa Urtada. Ipak, bod Tihuani doneo je rezervista Mauro Manotas u 89. minutu. Kolumbijac je postigao i treći gol na poslednjih pet mečeva.

Važnu pobedu za skok na 10. mesto ostvarila je ekipa Gvadalahara Čivasa, koja je savladala slabašni UNAM Pumas rezultatom 2:1.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Poveli su gosti u 14. minutu, precizan je bio centarfor iz Paname Gabrijel Tores.

Onda je na scenu stupio mladi Hose Masijas. Prvo je izjednačio petim golom na poslednjih šest mečeva, a onda je u 38. minutu asistirao Manuelu Majorhi za konačnih 2:1.

UNAM Pumas je četvrtim uzastopnim porazom pao na pretposlednje, 17. mesto sa samo pet bodova.