Santos zakazao brazilsko finale Kopa Libertadores

Fudbal ostalo 14. jan. 20211:432 komentara
Santos
REUTERS/Sebastiao Moreira

Ništa od projektovanog argentinskog finala, ništa od novog Superklasika u borbi za najvažniji južnoamerički trofej. Umesto derbija Boke i Rivera u finalu Kopa Libertadores sastaće se brazilski velikani Palmeiras i Santos.

Palmeiras je odbranio veliku prednost protiv Rivera, a Santos je iskoristio prednost domaćeg terena i Boki očitao pravu lekciju. Već u prvom minutu klub koji je proslavio veliki Pele imao je sjajnu priliku, ali se umesto mreže zatresla prečka. Ipak, Santos je ipak došao do vođstva. U 16. minutu Dijego Pituka postigao je gol i doneo ukupnu prednost brazilskom timu, pošto je u prvom meču u Buenos Ajresu bilo 0:0.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a onda pravi blickrig na početku drugog dela. Prvo je u 49. minutu Soteldo duplirao prednost, da bi samo dva minuta kasnije Braga povisio na 3:0. I tada je bilo jasno da je gotovo, pa čak i gostima, koji su počeli da ispoljavaju nemoć i frustraciju. Kao logična posledica je crveni karton Fabre, koji je zaradio isključenje zbog pogibeljnog starta. Ništa više nije moglo da se spreči Santosu do plasmana u veliko finale, prvo posle 10 godina.

Santos je tada predvođen Nejmarom došao do titule, a sada će učestvovati prvi put u svebrazilskom finalu. Ovo je prvi put posle 2006. da brazilski klubovi odlučuju o tituli. Tada je Internasional savladao Sao Paulo, a sada će naspram Santosa se naći Palmeiras, kome je ovo prvo finale od 2000. a godinu ranije je osvojio poslednju titulu.