Saporo prekinuo loš niz na otvaranju kola

Ostale lige - Fudbal 9. avg 202112:22 > 14:37 0 komentara
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

U premijernom meču 23. kola japanske Džej lige, Saporo je na svom terenu savladao Uravu rezultatom 2:1.

Duel timova koji se nalaze na sredini tabele japanskog šampionata pripao je domaćem sastavu, koji je nakon tri meča bez pobede u zvaničnim utakmicama, konačno upisao trijumf.

Saporo je došao do vođstva u osmom minutu, Fukai je bio najviši u skoku nakon odlično izvedenog kornera Fukumoria.

Sa minimalnom prednošću domaćina otišlo se na odmor. Saporo je povisio na 2:0 u 58. minutu, kada je Ogašiva iskoristio sjajnu loptu Songkrasina, i postigao svoj treći gol u sezoni.

Ipak, gosti su uspeli da se vrate u igru samo osam minuta nakon drugog gola Saporoa, Akimoto pogađa iz voleja za 2:1 na asistenciju Ivanamia.

Do kraja nije bilo rezultatskih promena, Saporo je zabeležio prvi trijumf nakon 2 runde, i trenutno zauzima 9. poziciju na tabeli prvenstva Japana sa 32 osvojena boda.

Urava je doživela drugi uzastopni poraz u Džej ligi, ali i dalje drži 8. mesto, sa 3 boda više upravo od Saporoa.

U narednoj rundi, Saporo dočekuje Tokio, dok će Urava, takođe na svom terenu, odmeriti snage sa Sagan Tosuom.

Šimicu i Johohama Marinosi podelili su bodove na IAI stadionu u Šizuoki, bilo je 2:2.

Domaćin je poveo već u 4. minutu golom Katajame, a posle odlično izvedenog prekida i asistencije Tiaga Santane. Od tog trenutka gosti su potpuno preuzeli inicijativu, stvorili nekoliko dobrih šansi, a do izjednačenja su stigli u 39. minutu. Asistenciju je upisao Teruhito Nakagava, a lakši deo posla ostao je Markosu Žunioru, koji je postigao 5. gol u sezoni.

Na startu drugog poluvremena F Marinosi došli su do potpunog preokreta, a strelac je bio još jedan Brazilac, Elber. Posle sat vremena igre, Šimicu je stigao do izjednačenja, kombinovala su dvojica rezervista, Jusuke Goto je uposlio Kentu Nišizavu, koji je matirao Takaoku.

Jokohama je prekinula svoj niz od 5 pobeda, a sa utakmicom manje ima 11 bodova zaostatka za liderom Kavasakiem.

Ostali rezultati: Visel Kobe – Kašiva Rejsol 1:2, Jokohama – Nagoja 2:0, Avispa Fukuoka – Hirošima 1:1, Serezo Osaka – Vegalta Sendai 0:0, Oita Trinita – Kavasaki 0:2, Sagan Tosu – Tokio 1:0, Šonan – Kašima 1:2, Tokušima – Gamba Osaka 2:1.