Sijetl Saundersi osvojili Ligu šampiona

AP Photo/Ted S. Warren via Guliver image

Sijetl Saundersi su najbolji tim Severne i Centralne Amerike. Oni su u revanšu finala Konkakaf Lige šampiona dobili meksičke Unam Pumase 3:0. Ukpan rezultat je 5:2 u finalu.

Sijetl je dobio ekipu Pumasa golovima Ruidijasa u 45. i 80. minutu i Lodeira u 88. Bio je domaći Sijetl bolji rival tokom svih 90 minuta i mogao je i ranije do prvog gola.

Meksički tim je imao svoje prilike krajem prvog poluvremena kada su promašivali Koroso i De Kara, da bi u drugom poluvremenu Pumasi bili kažnjeni zbog promašaja ponovo De Kare i Barbose.

Sijetlu je ovo prva titula šampiona Severne i Centralne amerike, a takođe je trijumf bitan za američki fudbal. Saundersi su ovako prekinuli pobeda meksičkih timova u finalima koja je trajala još od 2006. godine. Poslednji put je nemeksički šampion bio 2005. kada je kostarikanska Sapriasa dobila takođe UNAM Pumase. Inače poslednji američki šampion bio je Galaksi 2000. godine.