Solarijeva Amerika pregazila Gvadalaharu Čivas

Santijago Solari
Getty Images/Refugio Ruiz

Odigrana su poslednja dva meča 11. kola meksičke Klausure.

Fudbaleri Amerike, koje sa klupe vodi Argentinac Santijago Solari, protutnjali su Zapopanom i sa 3:0 savladali domaću Čivas Gvadalaharu.

Golove za drugoplasirani tim Lige postigli su nezadrživi Henri Martin (sedam golova na poslednjih osam mečeva) u 45. i 75. minutu, te Sebastijan Kordova u 79. minutu.

Pri rezultatu 0:1, domaćin je ostao sa desetoricom fudbalera na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio iskusni Miguel Ponse.

U isto vreme, na stadionu „Korehidora”, domaći Keretaro savladao je Atletiko San Luis rezultatom 2:1 i skočio na osmu poziciju sa 14 bodova.

Golove za Keretaro postigli su Anhel Sepulveda u 22. minutu sa bele tačke i Ugo Silveira u 45, a jedini pogodak za goste delo je Nikolasa Ibanjeza u 88. minutu iz jedanaesterca.