Sporting bolji od Galaksija u LA

Rob Gray-USA TODAY Sports

Fudbaleri Sportinga iz Kanzas Sitija dobili su Los Anđeles Galaksi 2:0 na gostovanju u jednom od derbija MLS lige.

Duel ekipa koje su u vrhu Zapadne konferencije je bio bez golova sve do 81. minuta. Tada je Škot Džoni rasel doneo prednost Sportingu. Bivšem igraču Derbija i Dandi Junajteda ovo je prvi gol u sezoni za ekipu iz Kanzas Sitija. Pobedu Sportinga overio je Šelton i to u petom minutu nadoknade za konačnih 2:0. Sporting je preuzeo prvo mesto na tabeli jer ima 26 bodova isto koliko i Sijetl. Galaksi je treći sa 21 bodom.

Sijetl je igrao derbi sa Koloradom koji je četvrtoplasirani na zapadu, a taj meč je završen 1:1. Poveli su Saundersi golom Aleksandra Roldana i to u 41. minutu. Barios je izjednačio u 58. i tako sprečio Sijetl da ostane na vrhu tabele Zapada.

Na začelju Zapada su igrali Dalas i Vankuver i bilo je 2:2. Dalas je poveo preko Pepija u 22. minutu, izjednačio je Kavalini u 30. minutu, a Rouz je u nadoknadi prvog poluvremena doneo vođstvo Vajtkepsima. Ipak autogol Ranka Veselinovića je Dalasu doneo bod. Nekadašnji igrač Vojvodine je autogol dao u nadoknadi meča.