Srpskom Malmeu tri boda na startu prvenstva

Veljko Birmančević
LUDVIGxTHUNMAN

U nedelju su odigrane četiri utakmice prvog kola prvenstva Švedske, a domaće i gostujuće ekipe imale su polovičan učinak.

Povezane vesti

Geteborg je na svom terenu savladao novajliju u elitnom društvu, ekipu Varnamo 2:1. Tern je u 22. minutu doneo prednost domaćem timu, Magaši je izjedbačio u 62, a četiri minutra kasnije iskusni Markus Berg je svom timu doneo tri boda.

Sirius je identičnim rezultatom pred svojim navijačima bio bolji od još jednog novajlije u najvišem ragnu, ekipe Sundsvala.

Gosti su poveli u 23. minutu golom Engbloma, ali je Sirius u nastavku utakmice bio znatno bolji. Bjarnason je izjednačio u 53. minutu, a Kouaku je u finišu obezbedio trijumf.

Malme je na gostovanju Kalmaru trijumfovao pogotkom Telina u 76. minutu. Veljko Birmančević je odigrao ceo meč za tim srpskog trenera Miloša Milojevića koji od ove sezone sedi na klupi Malmea.

Varbergs je takođe bio siguran na gostovanju pošto je minimalnim rezultatom savladao Norkoping. Čovek odluke bio je Johanson koji je u 62. minutu postigao jedini pogodak.