Stojanović heroj Čikaga, Veselinović pogodio za Vankuver

Jonathan Daniel / Staff

Fudbaleri Čikago Fajera slavili su u noći između nedelje i ponedeljka protiv Njujor Red Bulsa 2:1. Junak utakmice na Soldžer Fildu u Čikagu bio je srpski fudbaler Luka Stojanović, koji je postigao oba gola za domaći tim.

Dvadesetsedmogodišnjem vezisti je bilo dovoljno samo šest minuta da praktično reši pitanje pobednika. Luka je u drugom minutu načeo mrežu gostiju, kada mu je asistirao Ofor.

Već u osmom minutu je povisio na 2:0.

Jedini gol za goste dao je Barlou u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Čikago Fajer je na 11. mestu na tabeli Istočne konferencije sa 17 bodova i u nastavku dočekuje Kolumbus Kru.

Njujork je deveti i ima 19 bodova.

Inter Majami je takođe sa 2:1 pobedio Nešvil kod kuće. U prvom poluvremenu nije bilo golova, zatim je Nešvil bolje počeo drugo poluvreme i preko Saponga stigao do vođstva.

Iguain je doneo izjednačenje Interu u 60. minutu, kada mu je asistirao Matuidi, a za tri boda za domaće pobrinuo se Vasilev u petom minutu sudijske nadoknade.

Nešvil je peti na tabeli i ima 28 bodova, Inter ima 16 i nalazi se na 12. mestu.

Nju Ingland Revolušn je dobio Filadelfiju Union 2:1, istim rezultatom je San Hoze dobio Los Anđeles, baš kao i Di Si Junajted protiv Klub de Futa.

Los Anđeles Galaksi i Vankuver Vajtkepsi podelili su bodove 1:1, a gol za Vankuver postigao je srpski defanzivac Ranko Veselinović.