Sudamerikana: Atletiko slavio u Montevideu, makazice Teransa

Ostale lige - Fudbal 24. sep 20218:54 > 10:15 0 komentara
José Jácome-Pool/Getty Images

Atletiko Paranense nalazi se na korak do plasmana u finale Kopa Sudamerikane.

Brazilska ekipa je u prvom meču savladala na gostovanju Penjarol iz Montevidea rezultatom 2:1 i stekla veliku prednost uoči revanša u Parani, koji je na programu za sedam dana.

povezane vesti

Gosti su sjajno počeli utakmicu. Poveli su već u drugom minutu. Bisoli je sjajno uposlio Teransa, koji je makazicama pogodio mrežu slavnog tima iz glavnog grada Urugvaja.

Nadu Penjarolu je vratio Alvarez, 20 minuta kasnije. Odlično je odregovao na dodavanje Toresa i glavom poravnao skor. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, iako je urugvajski tim dominirao i imao nekoliko šansi da promeni rezultat.

I u nastavku meča Penjarol je želeo da dođe do trijumfa. Bili su daleko agresivniji, imali veći posed, ali nisu uspeli da nađu put do mreže Atletika.

Paranense je čekao svoju šansu i dočekao je u 77. minutu. Pedro Roha je prihvatio jedan odbitak i sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio desni ugao Kevina Dousona. Bilo je to i konačnih 2:1 za Paranense.

U drugom polufinalu brazilski Bragantino je ranije savladao paragvajski Libertad u prvom meču 2:0.