Sudamerikana: Baija brojala do pet

Pedro Vilela/Getty Images

Brazilska Baija deklasirala je Guabiru iz Bolivije rezulatom 5:0 (2:0) u drugom kolu grupe B Kopa Sudamerikane.

Domaćini su do prednosti stigli već u osmom minutu kada je gol postigao Aleson. Sve bi se možda odvijalo u drugom smeru da je Voljoti iskoristio penal za Gubairu u 25. minutu. Od tog trenutka kreće potpuna dominacija Baije, koja preko Žuninja u 40. minutu duplira prednost.

povezane vesti

U 60. minutu u igru ulazi Marselo, koji samo pet minuta kasnije daje treći pogodak za Baiju. Isti igrač u 71. donosi vođstvo domaćinima od 4:0, a rezervista sjajnu partiju zaokružuje asistencijom prema Alesonu, koji postavlja konačnih 5:0.

Na tabeli vodi Baija sa četiri boda. Independiente je drugi sa tri, dok je na trećoj poziciji Montevideo siti sa bodom. Ova dva tima su odigrala samo jedan meč do sada. Guabira je poslednja sa dva poraza iz isto toliko utakmica.

U preostala dva meča odigrana u noći između utorka i srede nije bilo golova. Bodove su u grupi C podelili brazilska Ceara i argentinski Arsenal Sarandi, odnosno čileanski Uačipato i paragvajski 12 de Oktubre u grupi A.