Sudamerikana: Montevideo bez milosti prema Bolivijcima

Marcelo Endelli/Getty Images

Guabira je izgledala zalutala u Kopa Sudamerikanu. Bolivijci su doživeli i treći ubedljiv poraz u isto toliko mečeva uz gol razliku 1:12. Ovaj put ih je savladao Montevideo siti rezultatom 4:0.

Domaći su od početka krenuli agresivno. Već u 11. minutu su imali penal, koji je promašio Rak. Do vođstva su stigli preko Skota u 34. minutu. Držali su se Bolivijci do 71. minuta kada je Del Prete obezbedio trijumf Montevideu. U samom finišu Gerero i pomenuti Del Prete su omogućili Urugvajcima ubedljiv trijumf. Na tabeli grupe B vodi Independijente sa sedam bodova, Baija ima pet, a Montevideo četiri.

Golom Valojesa u trećem minutu nadoknade, argentinska Taljeres Kordoba je iznenadila na gostovanju brazilski Bragantino. Posao im je bio olakšan jer je Evanđelista u redovima domaćina dobio direktan crveni karton na startu drugog poluvremena.

Taljeres je ovom pobedom izbio na drugo mesto grupe G sa četiri boda. Bragantino je treći sa tri. Vodi Emelek sa šest poena iz dva meča. Njih u noći između četvrtka i petka čeka duel sa poslednjeplasiranom Tolimom, koja ima samo bod.

Bolivijski Bolivar i Ceara igrali su 0:0 u derbiju grupe C. Obe ekipe sada imaju po pet bodova na čelu tabele.

Nerešeno je bilo i duelu grupe A između čileanskog Uačipata i argentinskog Rozarija, ali uz dva gola. Altamirano je doveo Uačipato u vođstvo u 32. minutu, ali je bod gostima, koji su od devetog minuta imala igrača manje, doneo Zabala u 67. minutu.