Sudamerikana: Penjarolu klasiko, Rosario za čast Argentinaca

Fudbal ostalo 23. jul. 202110:04 > 10:07
Penjarol - Nasional
Photo by Pablo Porciuncula - Pool/Getty Images

Santos, Penjarol i Rosario Sentral poslednja su tri učesnika četvrtfinala Kupa Sudamerikana, drugog po važnosti klupskog takmičenja na tlu Južne Amerike.

U meču koji je obilovao uzbuđenjima, ali i grubostima, Santos je kao gost iščupao remi (1:1) protiv domaćeg Independijentea i nakon pobede u prvom meču, rezultatom 1:0, izborio plasman u narednu rundu.

Vodeći gol za goste postigao je 19-godišnji Kajo Žorge u 38. minutu. Treba podsetiti da je mladi napadač, koji je već na meti Milana, bio strelac jedinog gola u prvom meču.

Domaćin je došao do izjednačenja u 68. minutu preko, takođe talentovanog Lukasa Gonzalesa. Pogodak 21-godišnjeg veziste stigao je posle direktnog crvenog kartona legendarnom štoperu Argentinaca, Huanu Insauraldeu, u 62. minutu.

Pokušavao je klub iz Aveljanede na sve načine da dođe do vođstva, ali nije uspevao u toj nameri. U poslednjim trenucima meča drugi žuti karton dobio je i Serhio Damjan Bareto, pa je Independijente utakmicu završio sa devetoricom igrača.

Urugvajski „klasiko“ između Penjarola i Nasionala na kraju je pripao „žuto-crnim“ Karbonerosima, fudbalerima Penjarola. Iako je Nasional kao gost dobio revanš rezultatom 1:0, u četvrtfinale je prošao Penjarol, posle 2:1 u prvom meču.

Bilo je drame, nervoze, kartona, a u završnici koja je trajala do besvesti i jedini gol i tri isključenja. Pirovu pobedu gostima u 11. minutu sudijske nadoknade doneo je defanzivac Guzman Koruho. Ipak, na kraju su se radovali domaći, čiji su navijači u velikom broju bili ispred stadiona „Kampeon del Siljo“.

Sve do poslednjeg revanša osmine finala, nije se znalo da li će Argentina imati bar jednog predstavnika u završnici?! A onda su fudbaleri Rosario Sentrala, posle 2:2 u prvom meču, savladali venecuelansku Deportivo Tačiru sa 1:0. Gol za prolaz u četvrtfinale postigao je iskusni novajlija Emilijano Vekijo u 42. minutu.

U četvrtfinalu Kupa Sudamerikana, 11. i 18. avgusta sastaće se Sporting Kristal (Peru) – Penjarol (Urugvaj), Rosario Sentral (Argentina) – Red Bul Bragantino (Brazil), Santos (Brazil) – Libertad (Paragvaj), LDU Kito (Ekvador) – Atletiko Paranense (Brazil).

Finale ovog takmičenja na programu je 6. novembra na stadionu „Sentenario“ u Montevideu.