Sudamerikana: Ni tri crvena nisu zaustavila Sao Paulo

Fudbal ostalo 1. jul 20229:41 > 10:03
REUTERS/Sebastiao Moreira

U noći između četvrtka i petka odigrane su tri utakmice osmine finala Kopa Sudamerikana. Najuzbudljiviji je bio meč u Čileu gde je Sao Paulo na gostovanju slavio protiv Univesidad Katolike rezultatom 4:2.

Čak ni tri crvena kartona nisu sprečili brazilsku ekipu da slavi, što dovoljno govori o odnosu kvaliteta ekipa.

Reinaldo je doveo goste u prednost kada je u 15. minutu realizovao penal, da bi do kraja prvog poluvremena Lusijano postigao još dva pogotka, tako da sa na odmor otišlo sa velikom prednošću (0:3).

Međutim, domaćini su silovito ušli u drugo poluvremene rešeni da spasu stvar i smanjili prednost u 47. minutu kada se u strelce upisao Zampedri.

Četiri minuta kasnije Igor Vinisijus dobija drugi žuti karton i mora da napusti teren. Ipak, to nije sprečilo Sao Paulo da nastavi sa ofanzivnom igrom i postigne još jedan gol u 63. minutu preko Kaljerija.

Samo 10 minuta kasnije Rodrigo Nestor dobija direktan crveni karton i Brazilci ostaju sa devet igrača na terenu.

Igrao se 85. minut kada je Valensija postigao gol za konačnih 2:4. Ipak, ni tu nije bio kraj dešavanjima na meču pošto je Kaljeri dva minuta potom dobio crveni karton.

Revavš meč se igra 7. jula u Brazilu, a kako stvari stoje Sao Paulo ima daleko veću prednost za prolazak u četvrtfinale.