Švedska: Poraz AIK-a u Geteborgu, prvenac Bojana Radulovića

Fudbal ostalo 4. jul 202120:27 > 20:33
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

U Švedskoj su u nedelju odigrane četiri utakmice devetog kola elitne Alsvenskan fudbalske lige. Iznenađenje je priredio Haken koji je kao domaćin u Geteborgu pobedio do ovog kola trećeplasirani AIK sa 2:1.

Haken je ostvario tek drugu pobedu u šampionatu i to golovima u rasponu od samo četiri minuta. Poveli su prvencem 19-godišnjeg Patrika Valemarka u 47. minutu da bi isti igrač u 50. minutu asistirao Tunišaninu Aliju Jusefu.

Strelac utešnog gola za goste iz Solne bio je mladi srpski internacionalac Bojan Radulović Samouković u 78. minutu. I igru je ušao devet minuta ranije i postigao svoj prvi gol u prvenstvu Švedske.

Pored njega u timu je bio i iskusni golman Budimir Janošević.

Nakon ovog poraza AIK je pao na petu poziciju, dok je Haken „skočio“ na 13. mesto.

U nedelju su još igrali Varberg – Kalmar 1:1, Hamarbi – Halmštad 1:1, Sirijus – Mjalbi 2:1 (za goste je igrao srpski internacionalac Ivan Kričak).

Na tabeli vodi Malme sa 20 bodova (10 utakmica), drugi je Đurgargen sa 17 (8), a onda slede četiri ekipe sa po 14 bodova iz devet utakmica – Norčeping, Degerforš, AIK i Kalmar.