Svetsko klupsko: Kosanović dao gol timu sa Tahitija

Al Džazira
AP Photo/Kamran Jebreili via Guliver

U četvrtak je u Abu Dabiju na stadionu „Mohamed Bin Zajed“ startovalo Svetsko klupsko prvenstvo u organizacii FIFA – domaći tim „Al Džazira“ na otvaranju je pobedio prošlosezonskog finalistu Lige šampiona Okeanije Pirae rezultatom 4:1 (3:0).

U četvrtfinalu ovog turnira Al Džazira će igrati protiv Al Hilala, koji sa klupe vodi portugalski strulnjak Leonardo Žardim.

Povezano:

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da je tim iz UAE znatno kvalitetniji od rivala iz Francuske Polinezije – golove za domaćina postigli su Zajed Al Ameri u osmom, Ahmed Al Atas u 25. i srpski defanzivac Miloš Kosanović u 41. minutu.

Kosanović (31) je u seniorskoj karijeri pre dolaska u Al Džaziru 2019. godine nastupao za Mladost iz Apatina, Krakoviju, Mehelen, Standard iz Liježa i Geztepe.

U drugom poluvremenu je gol za Al Džaziru postigao i fudbaler iz Malija Abdulaj Dijabi, dok je jedini pogodak za goste sa ostrva Tahiti postigao defanzivac Al Džazire Rabil – autogol je postignut u 48. minutu.

Aktuelni osvajač ovog takmičenja je ekipa Bajern Minhena, koja je u februaru 2021. godine porazila meksički UANL Tigres. Bavarci ipak ove godine neće moći da se bore za odbranu titule, budući da su u prošlosezonskom izdanju UEFA Lige šampiona eliminisani u četvrtfinalu.

Ostali timovi koji će nastupiti na ovom turniru su Al Hilal iz Saudijske Arabije, engleski Čelsi, Palmeiras iz Brazila, Al Ahli iz Egipta i meksički Monterej.